Farming Simulator 19 – je čas na sklizeň

Sponzorované odkazy:

Farming Simulator 19 – je čas na sklizeň

Všichni fanoušci virtuálního farmaření se opět dočkali nového dílu hry Farming Simulator, nyní s číslovkou 19. Vzhledem k zvýšené konkurenci na poli simulátorů farmaření, vývojáři slibovali velké kroky, ale zůstali tak na půl cesty.

Konkurence a jeho srovnání

Když nebudu počítat konkurenta s názvem Cattle and Crops, jenž se v současné době nachází v předběžném přístupu, neboli Early Access na Steamu. Tak mezi hlavního konkurenta můžeme zařadit velice povedený počin s názvem Pure Farming od Ice Flames. Hru jsme recenzovali a odnesla si velice vysoké hodnocení a v recenzi jsem se nebál uvést, že je i lepší než Farming Simulator 17. Co se týče porovnání s Farming Simulatoru 19, jsou boje asi vyrovnané, záleží na tom, co sami upřednostňujete.

První sklizeň je ta nejlepšíPrvní sklizeň je ta nejlepší

Pure Farming zaujme lepší přehledností pro nové a nezkušené hráče, lepšími misemi, nějakým náznakem příběhu a hlavně větší různorodostí plodin, a map. Za to Farming Simulator 19 nabízí více zemědělských strojů, lepší grafický kabátek, více reálné procesy zemědělství, vyšší obtížnost ekonomiky a složitější ovládání.

Novinky ze světa farmaření

Ale zpět k hodnocení nového dílu farmářského simulátoru od Giants Software. Již na první pohled jsou poznat změny v enginu, které zapříčinili daleko lepší grafický kabátek od samotného základu. Velice pěkně působí každý stroj, jenž je detailně zpracován, půda vypadá daleko lépe, nebe není jen namalované plátno i vnitřní kabina strojů vypadá o něco více realisticky.

Nejedná se o pouze drobné kosmetické vylepšení, ale o kompletní vylepšení ve všech směrech, což bylo již patrné z prvních trailerů před vydání hry. Do hry přibyly i další možnosti, které si lze libovolně zapínat a vypínat i v průběhu hraní. První je to, že úrodu můžete zničit tím, že přes ní budete neomaleně jezdit velkým traktorem či kombajnem. Kola těžkých strojů ji jednoduše polámou, proto je důležitá volba stroje.

Rozdíly jsou vidět na první pohledRozdíly jsou vidět na první pohled

Druhou věcí je plevel a větší potřeba hnojení. Ve vaší úrodě vzniká také plevel, který je potřeba odstraňovat jinak je vaše úroda pak menší. K tomu je opět několik možností, strojů a způsobů. Obě tyto možnosti, jak jsem již zmínil, je možné vypnout. Bohužel stále ve hře chybí větší reakce terénu na stroje a výraznější úděl počasí.

Začátky jsou opět obtížné

Jako první ve hře jsem začal u tutoriálu a opět jsem byl zklamán. Možná ještě více než v předchozím díle, jenž nabízel více výukových misí, třeba co se týče starání o dobytek. Zde si projedete jen úplné základy, jež spočívají v zajištění úrody na jednom poli a základy lesnictví. Na to, že je ve hře i nová možnost stavby vlastní farmy, tak jako všechno ve hře musíte jít stylem pokus omyl.

Vyhlídková trasa vlakemVyhlídková trasa vlakem

Vzhledem k drsné ekonomice hry je to obrovský kámen úrazu a nezkušeným hráčům, kteří nemají desítky hodin na to se vše naučit, bych doporučil raději sáhnout po konkurenci Pure Farming, jenž má toto vymakané od prvních krůčků.

Amerika, nebo Evropa

Pak tu máme tři módy, v prvním dostanete základní farmu, pozemky, pole a stroje, které potřebujete k prvním krokům na budování farmářského impéria. Druhá možnost je více volná, dostanete velký obnos peněz do začátku, ale sami si musíte koupit pozemek na něm postavit farmu, nakoupit pole a stroje, ideální mód pro hráče s nějakými zkušenostmi ve farmářských simulátorech, aby věděl, jaké stroje bude potřebovat. Třetí možnost je pro sebevrahy. Dostanete daleko menší finanční obnos, který vám sotva vystačí na malou farmu, nějaké to pole a nejzákladnější stroje.

Stavba vlastní farmyStavba vlastní farmy

Pak už zbývá výběr map. Od vývojářů máte k dispozici dvě a to jednu tradiční Americkou a jednu Evropskou. Každá z obou map je unikátní a zcela nová, takže žádná recyklace předchozích dílů. V Americké je tradičně k dispozici vlak, který usnadňuje přepravu plodin na větší vzdálenosti. Mapy jsou zpracované docela hezky a fanoušci určitě vytvoří spoustu dalších.

Z koňského hřbetu

Na letošní díl Farming Simulatoru jsem se opravdu těšil, hlavně díky vylepšené grafice a tak nějak jsem doufal, že vývojáři budou chtít překonat svojí konkurenci a v tomto díle bude hodně změn, ale bohužel se tak nestalo. Ano grafické vylepšení je fajn, možnost výstavby farmy a budov je dobré, ale chyběli mi některé budovy, které má konkurence a ani přidání koňů, jenž vylepšujete jejich používáním, nezachraňují všechny neduhy, které hra má a v čem strádá oproti dalším farmářským hrám. Tak snad ten další rok vývojáři ještě vše dopilují a přidají další věci a konečně se dočkáme pořádného farmářského simulátoru, jenž se nemusí spoléhat na fanoušky a jejich módy.

Hodnocení redakce:  68 %

Výhody:

  • Nové stroje a licence John Deer
  • Lepší grafické zpracování
  • Dvě velké mapy
  • Přidání plevelu a koní
  • Vylepšení multiplayeru, kdy každý hráč může vlastnit svojí farmu

Nevýhody:

  • Absence smysluplného tutoriálu
  • Malá rozmanitost vedlejších činností
  • Obtížné začátky pro hráče s méně času
  • Stále žádná pořádná fyzika půdy
  • Stále žádné klimatické změny či roční období

Článek Farming Simulator 19 – je čas na sklizeň byl publikován 17. dubna 2019 v 22.30 v rubrice Hry. Autorem článku je Matěj Pejsar. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...