World of Warcraft: Průvodce hrou pro začátečníky (1. část) - Jak začít
Sponzorované odkazy:
Články v sérii
- World of Warcraft: Průvodce hrou pro začátečníky (1. část) - Jak začít
- World of Warcraft: Průvodce hrou pro začátečníky (2. část) - Questy a herní čas
World of Warcraft je úspěšná MMORPG vytvořená společností Blizzard, která má na svém kontě i jiné hity, z nichž za zmínku stojí minimálně trilogie Diablo, Starcraft 1 a 2 či z novějších multiplayerová akce Overwatch. Hra vyšla již v roce 2004 a stále se těší nesmírné oblibě. Proč tomu tak je? Co na ní všichni vidí? To jsou pravděpodobně dvě nejčastější otázky, které vás napadnou, pokud s ní až do dnešního dne nemáte žádné předchozí zkušenosti.
Pokud vás láká vydat se do světa Azerothu a prozkoumat jeho nejtajemnější zákoutí, ale bojíte se, že naskočit do rozjetého vlaku poté, co od vydání hry letos na podzim uplyne již čtrnáct let, bude nad vaše síly, můžeme vás uklidnit. Titul se momentálně nachází ve fázi, kdy je snadno přístupný opravdu pro každého a nabízí dostatek kvalitní zábavy jak pro příležitostné hráče, tak pro tvrďáky, kteří v něm chtějí utopit veškerý svůj volný čas.
Navzdory kvalitnímu systému tutoriálů může být nicméně první připojení do World of Warcraft pro nezkušeného hráče poněkud tvrdým oříškem, na němž si vyláme zuby a již nikdy se do jeho světa nebude chtít vypravit. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli připravit pro vás novou sérii článků, v němž vás provedeme naprostými základy, vysvětlíme vám, jak si vytvořit herní účet a přiblížíme, co vás v prvních hodinách hraní jedné z nejúspěšnějších her všech dob vlastně čeká.
První kroky…Battle.net
Stejně jako všechny ostatní hry, pod nimiž je podepsáno studio Blizzard, i pro hraní World of Warcraft je zapotřebí mít aktivní účet ve službě zvané Battle.net. Pokud jej nemáte, musí vaše první kroky směřovat na webovou adresu www.battle.net/eu. Ujistěte se, že se skutečně nacházíte na evropské mutaci této stránky, jinak hrozí, že vás hra následně po prvotním zapnutí odkáže na americké servery, kde budete mít kvůli časovému posunu značný problém najít spoluhráče, pokud nebudete hrát pozdě v noci.
Na přístupu Blizzardu k hráčům je nesmírně sympatické, že jeho hry je možné si volně zahrát, aniž byste do nich museli zbytečně investovat jen kvůli tomu, aby vás po chvíli přestaly bavit, protože prostě nejsou podle vašeho gusta. To je samozřejmě i případ World of Warcraft.
Po přihlášení do služby Battle.net se přepněte na záložku Account Settings, kde přehledně uvidíte všechny hry, které jsou s vaším profilem spjaty. Nás samozřejmě nejvíce zajímá World of Warcraft. Pokud jste si založili profil zcela nový, tak v sekci stránky, věnované této hře uvidíte pouze jednu možnost – play for free. Jakmile na ní kliknete, hra se pod vaším účtem zaktivní a vy se do ní můžete bez dalšího otálení připojit. Před tím vás nicméně ještě čeká nezbytné stažení desktopového klienta, přes nějž ji budete spouštět. Odkaz na stažení najdete rovněž v nastavení vašeho účtu a to hned na první stránce.
Starter edition
Zkušební verze hry World of Warcraft naštěstí již není časově omezená, jak tomu bylo v minulosti. Pouze se budete muset připravit na několik omezení, z nichž tím nejcitelnějším je především to, že vaše postavičky přestanou získávat zkušenosti po dosažení levelu dvacet. Kromě toho nemůžete volně psát jiným hráčům (pokud vám nenapíšou jako první), zakládat aukce či účastnit se soubojů petů. To jsou však pouze drobná omezení. Ty hlavní aspekty, které by vás měly přinutit k tomu, abyste si hru zakoupili v plné verzi, si budete moci osahat dosyta.
Poprvé ve hře
Jakmile hru poprvé spustíte, budete postaveni před důležité rozhodnutí, které značně ovlivní váš budoucí herní zážitek a sice, na jakém typu serveru začnete hrát. Prvním typem je normal. Tento druh serveru vám doporučujeme především v případě, že hledáte výzvu ve zdolávání vývojáři připravených překážek (tomuto se říká PvE – čili player versus enviroment či jinak česky hráč versus herní prostředí). Dalším druhem serverů je PvP, který se od prvního uvedeného liší především tím, že vás na nich může kdykoli napadnout hráč, jenž je členem opačné frakce. Pro někoho tento aspekt může představovat zásadní mínus, jinému se však naopak může zamlouvat díky přítomnosti pocitu většího nebezpečí. Posledními dvěma typy serverů jsou RP a RPPvP. Jsou v podstatě obdobou výše uvedených serverů normal a PvP, ale liší se od nich především komunitou, jež se na nich sdružuje. Jsou určeny především pro hráče, kteří mají ve hrách rádi roleplay, což znamená, že prožívají do posledního detailu každý příběh a i postavy jiných hráčů se snaží vnímat jako skutečné živoucí osoby. Dostupných serverů hra nabízí skutečně mnoho a doporučujeme vám dívat se také na údaj, informující o stavu populace. Rozhodně vám radíme zvolit server, u nějž je v tomto sloupečku uvedeno low či medium. U serverů s vysokou populací (high) hrozí, že na připojení do hry budete čekat i několik dlouhých minut.
Poté, co si zvolíte váš domovský server, budete již postaveni před ten vůbec nejdůležitější úkol – vytvoření vaší herní postavy.
Rasy a klásy
Dostupných ras a povolání World of Warcraft nabízí hned několik. Pokud hrajete zkušební verzi, tak si bohužel nebudete moci vyzkoušet Mrtvé Rytíře ani Lovce Démonů, kteří začínají na vysokých úrovních a hraní za ně je obecně trochu náročnější. I tak je ale rozhodně z čeho vybírat. Vůbec první rozhodnutí, které před vás hra položí je to, zda budete hájit barvy Aliance či Hordy. Volbu necháme na vás, doporučujeme prostě vybrat si tu rasu, která se vám nejvíce líbí. Přece jen se svým herním alter egem strávíte několik desítek hodin. Zajímavým případem jsou Pandareni, kteří jsou na začátku svého putování neutrální a teprve po splnění úvodního dobrodružství se budete moci rozhodnout, k jaké frakci se připojíte.
Co se týče povolání, tak platí, že některá z nich jsou nedostupná pro určité rasy. Například Draeneiové nemohou být druidové. Volbě povolání obecně doporučujeme věnovat zvýšenou pozornost, protože právě toto rozhodnutí značně ovlivní způsob, jímž budete hrát. Pokud jste začátečníci, doporučujeme vyhnout se povolání Paladina či Šamana, kteří nejsou pro nezkušené hráče úplně vhodní. Pokud toužíte stát se tvrdým bojovníkem, který mlátí své nepřátele mečem hlava nehlava, nejlepší volbou pro vás bude klasický Válečník (Warrior). Pokud vás více láká představa boje na dálku, nejlepší volbou pro nováčky je z našeho pohledu Lovec (Hunter). Samozřejmě vám nikdo nebrání založit si postav více.
Pokračování příště
Tímto se dostáváme na úplný závěr prvního dílu naší série článků o World of Warcraft, určené především pro začínající hráče. Prošli jsme si procesem vytvoření herního účtu a také jsme si vytvořili naši první postavu. Nyní vám již nic nebrání v tom, začít hrát. Až do levelu dvacet nemusíte do této hry vůbec nic investovat. To, co nastane po dosažení této mety, si povíme v dalším díle.
Na shledanou v Azerothu!
Článek World of Warcraft: Průvodce hrou pro začátečníky (1. část) - Jak začít byl publikován 12. února 2018 v 05.00 v rubrice Herní weby a Hry. Autorem článku je Jaroslav Choun. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- World of Warcraft 06.09.2007 06.00
- World of Warcraft: Cataclysm 04.02.2011 00.00
- Two Worlds 24.09.2007 06.00
- Preview - World of Warcraft: Cataclysm 07.09.2009 07.00
- World in Conflict 22.11.2007 06.00
Top 10
- World of Warcraft: Průvodce hrou pro začátečníky (1. část) - Jak začít
- World of Warcraft: Průvodce hrou pro začátečníky (2. část) - Questy a herní čas
- Vertikální synchronizace: K čemu slouží a proč je dobré ji používat?
- Happy Aquarium - pěstujme si rybičky
- Ber nebo neber
- Heroes of Might and magic 5
- Hry na PS4 jako skvělý vánoční dárek
- Maškarní Bál – odhalte pohádkové postavy
- Recenze Liška podšitá: Duet – štychová spolupráce
- Druhá světová válka - výběr nejlepších her napříč všemi žánry
Tagy
adventura nejlepší Stalker wow, world of warcraft Horor online hry Counter Strike fps novinky