World of Tanks – Československý technologický strom

Sponzorované odkazy:

World of Tanks – Československý technologický strom

World of Tanks (WoT) je nejoblíbenější online free to play hrou současnosti. K dnešnímu dni má více než 150 milionů registrovaných uživatelů. A to už je ve světě gamingu znatelné číslo. A dočkali se i čeští fanoušci: Už rok se radují z československé linie tanků.

World of Tanks – fenomén dnešního gamingu.World of Tanks – fenomén dnešního gamingu.

WoT je nefalšovaná akční hra s tematikou tankových bitev dvacátého století od společnosti Wargaming. Net. Ve hře si postupně můžete zahrát s více než 400 vozidly od konce První světové války až do období konce studené války. WoT získala první místo v soutěži Golden Joystick Award za nejlepší online hru roku. V aktualizaci 0.9.13, která vyšla 16. prosince 2015, byl do hry přidán československý národ. Došlo tím k rozšíření hry o deset nových tanků z dob bývalého Československa a mapu rozbořené Plzně.

Online hra World of Tanks si získala srdce milionů fanoušků nejen z České republiky.Online hra World of Tanks si získala srdce milionů fanoušků nejen z České republiky.

Volání vlasti

A tak ke zrůdným mašinám, které vše srovnají se zemí, řadíme i ty naše. Zařadily se tak po boku vedle sovětských, německých, francouzských, amerických, britských, čínských, japonských a švédských (které přišly po československých). Nutno dodat, že naše tanky se dosti inspirovaly v německé a sovětské konstrukční škole. Nicméně i naši konstruktéři přišli s novým modelem – Kolohousenkou.

Pojďme se na novinku podívat detailněji: Toto nepříliš pěkně vypadající vozidlo bylo mezi prvními prototypy, které se snažily spojit kolový a pásový pohon a zkombinovat jejich výhody. Bylo vyráběno firmou Škoda v polovině 20. století ve třech variantách: KH-50, KH-60 a KH-70. Tento tank ve WoT je hybridem těchto tří prototypů. Má k dispozici dvě věže včetně výzbroje. Její posádku tvoří dva vojáci a to řidič a velitel, který je zároveň střelcem a nabíječem. Díky tenkému pancíři je tento tank lehký (7, 9 t) v porovnání s jinými stroji v tier 1. Vpředu je částečně sklopený a celkový dojem je ve srovnání s ostatními tanky z třídy tier 1 podobný. Výhodou při boji bude značně skloněná elitní věž – asi 15–16 mm, čímž vykompenzujete jeho nevýhodu – pomalou rychlost. Suma sumárum Kolohousenka zaujme vzhledem, ale není příliš oblíbená mezi hráči, protože negativa ve hře převládají nad pozitivy.

Neobvyklý vzhled tanku – přivítejte československou Kolouhousenku.Neobvyklý vzhled tanku – přivítejte československou Kolouhousenku.

Československé stroje

Československý technologický strom obsahuje lehké a střední tanky. Těžké bychom zde hledali marně. Lehké tanky se v čs. linii dělí na první tři úrovně a patří sem již zmiňovaná Kolohousenka, dále LT vz. 35 a 38. Mezi střední tanky čtvrté až desáté úrovně řadíme ST vz. 39, Škodu T 24, Škodu T 25, T-34/100, TVP VTU, Škodu T 50, TVP T 50/51 a prémiový tank Škodu T 40 na šesté úrovni.

Linie stojí za to hrát kvůli posledním dvou tierům 10. a 9. úrovně, protože ostatní tiery jsou průměrné.Linie stojí za to hrát kvůli posledním dvou tierům 10. a 9. úrovně, protože ostatní tiery jsou průměrné.

Pohled na jednotlivé prototypy je určitě individuální. Nám se však jeví jako dobrý tank Škoda T50 a TvP T 50/51, neboť si myslíme, že jsou „nejzábavnější“. Proč? Co umí? Níže vám představujeme typ T50 a TvP T 50/51.

T50 vs. TvP T 50/51

TVP 50/51 zcela jistě nemá v tankovém světě obdoby. Neexistuje jiný, srovnatelný tank. Ovšem, máme tanky se stejně dobrým zásobníkem jako například francouzské AMX 50 B či americké T57 heavy, ale tyto řadíme mezi těžké tanky. Doporučujeme si tank T50 po vyzkoumání desítky ponechat v garáži, bude vás jistě bavit i nadále. Oceníte jejich dostatečný měrný výkon a maximální rychlost. Tleskáme jejich dělům, které mají výborné charakteristické chování. Devítka má zásobníkové dělo s třemi granáty v zásobníku s úplnou dobou nabití 22 sekund a časem mezi nabitím jednotlivých granátů 1, 8s. To při alfě 320 HP dává, že prakticky všechny nepřátelé na tisících životech jsou zaručeně dead. Desítka má totožný kanón s tím rozdílem, že je zde o jeden náboj více. Doba nabíjení je zkrácena na neuvěřitelných 1,5s z 1, 8s (tzn. při zničení pásů nepřítele je jednoduché udržet nepřítelův tank na tzv. permatracku). Má rychlejší zaměření z 2, 2s na 2, 1s. Doba úplného nabití je 22s. Oproti autoloaderům z 9/10 úrovní z jiných větví tak můžete v zatraceně krátkém čase uštědřit nepříteli fatální poškození.

S těmito tančíky nečekejte ohromné statistiky, s nimi se musíte znatelně více snažit. Ale hra vás bude zato bavit, tak jako nikdy předtím.

Škoda T50.Škoda T50.

Malým varováním je slabý pancíř, na který se nedá spoléhat – ostatně jako u většiny středních tanků. Nad tímto malým nedostatkem zcela jistě mávnete rukou, protože výše uvedená pozitiva převládají. Tanky jsou to spolehlivé a na své úrovni mají rychlost zaměření srovnatelnou s většinou středních tanků.

TVP T50/51.TVP T50/51.

A malá rada na závěr: Kvůli vlastnostem obou typů se doporučuje hrát nekonvenčním stylem: Zkuste nefalšovanou partyzánštinu.

Plzeňská mapa je kombinovaná městská mapa s otevřenou částí, takže si zde přijdou na své jak těžké tanky, střední, ale také stíhače.

„Plzeňská mapa pak zahrnuje poničené továrny Škoda, kde se tanky vyráběly. Bojovat budete v prostorách poškozených průmyslových komplexů s obřími halami, výrobními linkami a sklady, které budou ležet v troskách okolo vás,“ napsali o úrovni mapy vývojáři. Proč zrovna Plzeň? Plzeň byla známá těžkým průmyslem a továrnami. Ty se za německé okupace využívaly k výrobě tanků a pancéřových vozidel pro potřeby Wehrmachtu.

Mapa rozbořené Plzně.Mapa rozbořené Plzně.

Začátky této hry mohly být všelijaké, úsměvné, vždyť šlo o amatérský pilotní projekt pouze s pár modely tanků s nepříliš vymakaným okolním prostředím. Dnes je to jedna z nejhranějších online her vymakaná do sebemenších detailů. Bitva může začít!

Výhody:

  • Nová zajímavá technika
  • Česká mapa
  • Tuzemské hráče potěší

Nevýhody:

  • Česká technika by mohla být početnější

Zdroj: WoT, vlastní foto.

Článek World of Tanks – Československý technologický strom byl publikován 31. ledna 2017 v 05.00 v rubrice Novinky a Hry. Autorem článku je Iveta Holasová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...