Necrovision: Lost Company – Ruské béčko s dobrou hratelností
Sponzorované odkazy:
Mohlo by se zdát, že ruský herní průmysl neprodukuje mnoho zajímavých herních počinů. Opak je ale pravdou, protože her ruské produkce přibývá jak na běžícím pásu, bohužel se málokdy dostanou za hranice západním směrem. Když pominu přední tituly, jako je letecký simulátor IL2-Sturmovik či další kvalitní tituly, zbývají nám klasické řadové nebo spíše béčkové tituly. Jedním z nich je i FPS střílečka Necrovision zasazená do období 1. světové války. Zhodnoťme tedy práci ruských vývojářů.
Dlouhá zima, dlouhý večer… prostě nuda
Znáte ten pocit, když přijdete večer domů a máte chuť se odreagovat od veškerých denních starostí? Nechce se vám přemýšlet a zdlouhavě řešit nějaké hádanky či velmi prekérní bojové situace, kdy zůstanete viset u jedné složité úrovně? Chcete si bezstarostně zahrát nějakou stereotypní řežbu, na které si případně vybijete všechen vztek? Přesně proto jsou tu tituly založené na čisté střelbě nekonečných zástupů různých emzáku, nebo zombie. Jedním z nich je i pokračování relativně úspěšné FPS střílečky Necrovision od ruských vývojářů z The Farm 51 s názvem Necrovision: Lost Company. Hra jako dělaná na dlouhé zimní večery. Určitě nečekejte nějaký oscarový příběh či špičkovou hratelnost bez kompromisů. Avšak dostatek zábavy je zajištěno, nudit se nebudete!
Démoni a náckové již nejsou přátelé!
Jak jsem se již zmiňoval, od čistě masové střílečky nemůžete očekávat propracovaný příběh. Přestože se tvůrci snažili povznést úrovně příběhu do vyšších kategorií, brzy jej ale začnete ignorovat. Jestliže jste hráli minulý díl a příběhová linie vás zaujala, v Lost Company prožijeme události, které předcházely prvnímu dílu. V krutých časech nemilosrdné první světové války si německá strana často zahrávala s různými plyny. Mnoho lidí padlo díky jedovatému chlóru či yperitu. Válka však přináší obrovské pokroky, a tak na svět přichází nově vynalezený plyn, který způsobuje rozsáhlý zmatek a rozkoly ve vlastních řadách jednotlivých válčících stran. Plyn způsobuje přeměnu člověka v krvelačného zombie. Tento plyn také způsobil spuštění jakési dimenzionální brány, z čehož vyplývá, že všichni milí zombíci dostanou značnou podporu z démonických řad. Vy zažijete krutý osud právě jednoho z vojáků německé armády. Při načítání každé nové úrovně se v pozadí přehrávají výpovědi hlavních postav, které vám mají nejvíce přiblížit příběh. V průběhu hry se ještě dočkáte nějakých malých střípků skládajících relativně rozsáhlý scénář. Avšak tímto výčet příběhu končí. Vám tak nezbývá nic jiného než se pustit do neutuchající řežby s pekelným arzenálem, o němž si řekneme v další části.
Zombie rádi olovo…
S masovou střílečkou přicházejí i kvanta zajímavých zbraní a smrtonosných nástrojů. V Lost Company si zahrajete nejen s klasickými puškami, pistolemi a protipěchotními kulomety, ale také se zbraněmi tváří v tvář. Zbraně pro boj zblízka oceníte, především kvůli velkému nedostatku munice. Stejně jako Painkillerovi zde hrajete v jakýchsi arénách. Vejdete na nějaké rozsáhlejší prostranství, dveře se za vámi zavřou, a začíná ta pravá masová řež. Každého jistě v nelítostně vřavě potěší možnost nošení dvou zbraní. Ideální kombinací je zbraň na blízko v doprovodu střelné zbraně. Jakmile vám totiž dojde munice, nemusí to být vaše poslední slovo v potyčce. V případě, že se dostanete do styku s nebezpečným plynem, musíte si nasadit masku, díky které pak můžete nerušeně válčit i v kontaminovaném prostředí. V průběhy hry se setkáte i s většími démony, kvůli kterým budete muset zasednout do tanku, případně pokud se bude jednat o nějaký vzdušný přerostlý hmyz v podobě různých draků dostanete do rukou řízení dvouplošníku.
Závěr
Necrovision Lost Company se zdá být jako hororová střílečka ze staré školy. Tvůrci se sice snažili zprostředkovat co nejlepší příběh, bohužel to nedopadlo nejlépe. Příběh ale není hlavním lákadlem Necrovisionu. Hlavním lákadlem je bezesporu čistokrevná akce, která je dobře porcována a doprovázena velkým množstvím efektů. Kvůli hromadě efektů se občas budete v boji ztrácet a zmateně pobíhat. Sem tam vás chvíli budou doprovázet i další ještě živí vojáci. Celkové zpracování a grafická stránka hry je slabší. Necrovision Lost Company nabídne i přes velké množství nedostatků a nedodělků pěknou porci zábavy, která vám značně zkrátí dlouhé zimní večery. Takže tedy hurá do boje! Otravní zombíci na vás čekají…
Hodnocení: 60 %
Výhody:
- Čistokrevná řež
- Řízení tanku a letadla
- 1. světová válka
Nevýhody:
- Příběh
- Grafika prostředí
- Po chvíli stereotypní
- Nic nového
Koupit Necrovision: Lost Company PC za 559 Kč
Článek Necrovision: Lost Company – Ruské béčko s dobrou hratelností byl publikován 28. března 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Dead Rising 2 - Zombie vrací úder 30.12.2010 00.00
- Dead Island: Svět zombie se vrátil! 11.01.2012 00.00
- Left 4 dead 2 - opět zombie útočí? 02.12.2009 06.00
- Zombie hry - Současný fenomén nemrtvých je stále v kurzu 20.01.2017 05.15
- Resident Evil 5: Virus už řádí i na PC! 10.10.2009 21.00
Top 10
- The Elder Scrolls V: Skyrim - Dawnguard - upíří přídavek od Bethesdy
- Happy Aquarium - pěstujme si rybičky
- New Supaplex - návrat staré legendy
- Total War: Rome 2 - Enemy at the Gate Edition – zpět do Říma
- Counter Strike 1.6 download
- GTA Online – doplňková recenze ke Grand Theft Auto 5
- World of Warcraft: Průvodce hrou pro začátečníky (1. část) - Jak začít
- Dragomino – průzkum a lov draků
- Hry na PS4 jako skvělý vánoční dárek
- Devil May Cry 5: Special Edition – démonická rubačka v novém
Tagy
adventura nejlepší Stalker wow, world of warcraft Horor online hry Counter Strike fps novinky