Demigod – nástupce Doty?

Tagy:  Demigod, Demigod recenze, Demigod hodnocení, alternativa doty, Dota, modifikace her, warcraft, online hry, rpg

Sponzorované odkazy:

Demigod – nástupce Doty?

Už ve chvíli, kdy se objevila modifikace Dota ve Warcraftu bylo jasné, že se dříve či později objeví plnohodnotná hra s podobným systémem. Jak jistě tušíte, právě Demigod nebo-li Polohrdinové od nepříliš známého výrobce Gas Powered Games. A jak se mu tedy povedl tento titul? To se dozvíte dále…

Demigod III.Demigod III.

Základem jsou polobohové

Páteří celé hry jsou hrdinové, se kterými budete pochodovat po mapě. Oni budou vaše vůle… Každý hrdina bude zabíjením nepřátel získávat postupně zkušenosti, kterými se dopracuje do další úrovně. Při dosažení nové úrovně se mu zvýší zdraví, útok a má zároveň možnost vybrat si ze stromu schopností. Každý hrdina má vlastní unikátní schopnosti, které při boji uplatní.

Volit si budete z osmi hlavních postav. Z toho budou 4 hrdinové Assasini, neboli silní bojovníci, kteří se soustředí na vylepšování sebe sama. Tam se objeví například „The Rook“, obr z kamene s velkou silou, staví věže a z nepřátelských budov vysává život. Ani „Regulus“ není k zahození. Jeho obrovitá kuše ničí soupeře už z dálky, kdo se chce přiblížit blíž, šlápne na Regulusovy miny. Další 4 jsou na druhou stranu Generals, ti si zase zavolají na pomoc další jednotky, které se budou hlava nehlava rvát s vaším nepřítelem. „Lord Erebus“ má výhodu rychlého pohybu a mocných kouzel. V případě nouze zmizí nepříteli a snadno tak unikne. Další hrdinové budou pro vás překvapením přímo ve hře.

Demigod II.Demigod II.

Samozřejmě stejně jako v již zmiňovaném Dotě nepřijdete ani o obchody s artefakty, které dosti vylepšují dovednosti postavy. Zatímco některé výrazně vylepší útok, jiné se hodí na rychlost pohybu či vylepšenou obranu. Generálové mají v obchodech záložku navíc, kde si mohou kupovat lepší a lepší bojovníky, které později budou na svou obranu vyvolávat.

Prostředí

Hra se bude kompletně odehrávat na 8 herních mapách. Každá z nich má své prostředí a samozřejmě vyžaduje i svou taktiku. Prakticky celá hra je založena na taktizování, takže strategie bude na místě. Různě rozmístěny můžete nalézt vlajkové stanoviště, které vám při obsazení dají nejenom zkušenosti, ale také nemalé bonusy. Soupeř je ale může obsadit také. Co se týče grafické stránky, je na velmi dobré úrovni. Mapy jsou nápadité a různorodé, podíváte se do pekla, obklopeného smrtící lávou. Další mapa stojí na vrcholu zikkuratu, jiná zase v objetí obřích koster. Ani hrdinové a ostatní jednotky nejsou odbyté, ba naopak, zkrátka se povedly.

Demigod I.Demigod I.

Hodnocení

Blíží se závěr recenze a je na čase zhodnotit Demigod jako celek. Věřím, že mnoha hráčům bude vyhovovat více než Dota, ale jako naprostým nástupcem se tento titul pravděpodobně nestane. Přesto však musíme pochválit zpracování a snahu vývojářů, protože jejich dílo zabaví velkou spoustu hráčů na dlouhé a dlouhé hodiny.

Výhody:

  • Grafické zpracování
  • Zábavný systém

Nevýhody:

  • Časem omrzí

Moje hodnocení:  90 %

Článek Demigod – nástupce Doty? byl publikován 18. března 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...