WoW- velký průvodce, 3.díl

Tagy:  WOW, world of warcraft, wowko, síť, hry, online hry, mmorpg, rpg, hra

Sponzorované odkazy:

WoW- velký průvodce, 3.díl

Dnes se Vám pokusím přiblížit princip a smysl arén, které jsou ve WoW velice oblíbené.

Jak arény fungují?

Princip arén je na tzv. „ratingu“. Rating udává, jak dobrý je daný tým. Za každou vyhranou arénu se Vám přičte určitý rating. Je ale nutné vědět, že hodnota, která se přičte není pořád stejná, ale závisí na tom, proti jakému týmu jste právě bojovali. Pokud tedy porazíte tým, který má rating menší než Vy, dostanete mezi 6–10 body. Často se ale stává, že porazíte někoho s ratingem o dost větším a pak jste mu schopni vzít i 24 ratingu. Je důležité vědět, že rating, který se Vám za výhru přičte se zároveň týmu, který jste porazili odečte.

Jaký smysl má chodit arény?

Spousta z Vás si teď může myslet, že arény jsou vlastně jen kvůli prestiži. Aby se lidé s velmi vysokým ratingem mohli chlubit. Částečně máte pravdu, ale hlavní důvod arén je jiný. Jednou za týden se každému týmu, který odchodil alespoň 10 arén přičtou tzv. „arena points“.

Na co Arena Points?

Nyní se dostáváme k podobnému principu jako u battlegroundů. Jistě si pamatujete, jak jsme si v minulém díle vysvětlovali princip honorů a marek. Je to tedy jednoduché, snažíte se získat co nejvíce těchto bodů, které pak můžete vyměnit za daleko lepší věci, než které získáte z battlegroundů.

Jak ale ovlivníte počet Arena Pointů, které se Vám každý týden přičítají?

Je to jednoduché. Čím větší rating, tím více AP (arena points) dostanete. Hráči mají tedy motivaci dosahovat co nejlepších výsledků, aby se co nejdříve dočkali své odměny v podobě epického itemu. Průměrné se hráčům za týden přičte od 250 do 800 AP, vše záleží na ratingu.

Tři kategorie

Soutěžit můžete ve třech odlišných týmech. Aby jste mohli arény hrát, musíte si sehnat nějakého parťáka, či více parťáků (podle toho, jakou kategorii chodíte) a založit s nimi tým. Založení nového týmu stojí goldy (peníze ve hře). V okamžiku, kdy jste si sehnali spoluhráče a máte založen tým, zjistíte, že každý tým má na začátku rating 1500.

  • 1. kategorie: 2v2– Z názvu jistě poznáte, že v této kategorii proti sobě bojují dvojčlenné týmy. Jedná se o nejzákladnější typ arény, který je nejvíce chozený.
  • 2. kategorie: 3v3– V této kategorii proti sobě bojují trojčlenné týmy.
  • 3. kategorie: 5v5– Poslední kategorií je 5v5, kde proti sobě chodí hráči v pětičlenných týmech.

Je jedno jakou kategorii budu chodit?

Není nějaký obrovský důvod, kvůli kterému by si hráči nemohli vybrat, jaký styl arén chtějí absolvovat. Dobrou zprávou ale je, že klidně můžete chodit jak 2v2, 3v3 i 5v5. Každý hráč se tedy může účastnit všech kategorií zároveň. Drobné rozdíly zde ale jsou. Jedná se o přidělování Arena pointů. Jelikož 3v3 a 5v5 je náročnější, jsou více hodnoceny.

Odměny za AP

Pokud máte dostatek potřebných bodů, není vhodnější chvíle jít je utratit. Je spousta věcí, které můžete koupit. Avšak, aby hráči měli ještě větší motivaci dosáhnout co nejlepšího ratingu, některé itemy koupíte pouze, když pokoříte určitou hranici, což není vůbec jednoduché. Nejhůře se ve hře získávají shouldery, které si můžete koupit pouze, když dosáhnete ratingu 2200, což není opravdu lehké a povede se to málo komu.

Závěr

Dnes jsme si tedy řekli základní fakta o arénách, další informace o hře WoW si povíme již v příštím dílu těchto článků na pokračování.

Článek WoW- velký průvodce, 3.díl byl publikován 2. února 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Michal Kadidlo. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...