WoW - velký průvodce, I.díl
Sponzorované odkazy:
Tři slova. Jsou to jen tři slova, která pro hodně lidí znamenají celý volný čas strávený u počítače. Také byly uveřejněny případy rozpadu manželství, vztahů a podobně. Nešiřme negativní zprávy a pojďme si říci o čem je tedy řeč. Jedná se o nejrozšířenější MMORPG hru na světě. World Of Warcraft. WoW se zakládá na velice jednoduchém a přesto účinném principu, který opravdu nikoho jen tak neomrzí a to až pod dobu několika let!
Co je to Wow?
Samozřejmě existuje spoustu lidí, kteří netuší co si pod názvem této hry představit. Pokud jste jeden z nich, tak právě pro Vás stručně vysvětlíme princip hry. MMORPG (Multi Massive Online Role Playing Game) je druh hry, která nemá Singleplayer, ale vše se odehrává online. Pokud chcete takovou hru hrát, musíte tedy být připojeni k internetu.
O čem hra je?
Máte na výběr z několika povolání, které si podrobně popíšeme v několika následujících článcích. Hra je založena na principu tzv. „expení“ neboli získávání zkušeností. Zkušenosti lze získávat několika variantami. Jednou a také nejčastější z nich je plnění zadaných úkolů od tzv. „ NPC“, neboli postav ovládaných počítačem. Tyto postavy jsou naprogramovány vývojáři a každý hráč má tedy stejné podmínky. Nikdo není znevýhodněn, vše je spravedlivé.
Ale teď se dostáváme k otázce na co jsou zkušenosti?
Vaše postava je označena určitým ševelem, podle toho, jak dobří a jak hodně zkušeností máte. Každý hráč začíná na levelu 1. Maximální level, který ve hře můžete dosáhnout je level 70. Aby Vaše postava dosáhla vyššího levelu, musíte získat určitý počet zkušeností. Pro přehled, ze začátku je na level potřeba zkušeností v řádu tisíců, v pokročilejších ševelech už se ale pohybujeme na stotisících.
To vypadají všechny postavy stejně?
Samozřejmě že ne. Kromě výběru povolání, si také při vytváření vaší postavy musíte vybrat rasu. Uvidíte pak po světě běhat trpaslíky, elfy, nemrtvé, taureny a více ras. Každá rasa je svým způsobem charakteristická a má jiné vlastnosti.
Horda vs Aliance
Aby jste měli proti komu bojovat a koho nenávidět, můžete se přidat k jedné ze dvou frakcí. A to buď k Hordě nebo k Alianci. U obou můžete mít stejné postavy, akorát s rozdílem ras. Pokud se přidáte k Hordě, všichni hráči, kteří hrají také za hordu jsou Vaši spojenci a budete s nimi spolupracovat. Aliance je pak Vaším nepřítelem, kterého se snažíte porážet.
PVP a PVE
Nyní už se dostáváme k samotnému principu hry. V podstatě máte dva směry, kterým Vaši postavu můžete vyvíjet.
PVP
PVP neboli Player vs. Player zakládá na boji mezi jednotlivými hráči. Pro mě je PVP zajímavější, protože nikdy netušíte, co právě Váš soupeř udělá a nikdy se Vám tedy nestane, že by se situace opakovali a vždy narazíte na něco nového. Aby se hráči pořádně „vyblbli“ vytvořil Blizzard několik možností, jak měřit skill v PVP.
Jednou z možností jsou tzv. Battlegroundy. Jedná se o bojiště, kam se hráči přihlásí a mají různé úkoly, jak mají porazit své protivníky. Jsou čtyři typy Battlegroundů.
- WSG- Warsong Gulch, hraje se v 10 hráčích na každé straně, cílem odnést třikrát nepřátelskou vlajku k vlajce Vaší.
- AB- Arathi Basin, hraje se v 15 hráčích na každé straně, pohybujete se u 5 oblastí, které se snažíte udržet ve vlastnictví Vašeho týmu, za držení oblasti získáváte body, tým který nejdříve získá 2000 bodů vyhrává
- EOS- Eye of the Storm, hraje se v 15 hráčích na každé straně, jsou zde 4 věže a jedna vlajka. Vaším cílem je držet co největší počet věží a nosit vlajku na spřátelenou věž. Tým který nejdříve získá 2000 bodů vyhrává.
- AV- Alterac Valley, hraje se v 40 hráčích na každé straně, každý tým má svého bosse a věže, kdo dřív zabije nepřátelského bosse nebo obsadí věže soupeře vyhrává.
- Jaký mají tyto battlegroundy smysl? Získáváte totiž tzv. „ Honor points“, které můžete vyměnit za lepší věci na sebe a vylepšujete tím tedy svoji postavu.
Druhou PVP možností jsou Arény. V arénách můžete soupeřit v disciplínách 2v2, 3v3 a 5v5. Pokud tedy chodíte 2v2, seženete si parťáka, s kterým chcete pravidelně hrát a snažíte se co nejvíce vyhrávat. Čím více vyhrávate, tím více dostanete Aréna pointů, které také můžete využít na koupi lepšího oblečení a vylepšení Vaší postavy.
Třetí možností PVP, která není omezena na nějaké týmové spolupráci, je tzv. World PVP. Jednoduše to znamená to, že jak si běháte po světě a spatříte hráče z nepřátelské frakce, jednoduše s ním můžete bojovat.
Článek WoW - velký průvodce, I.díl byl publikován 20. prosince 2009 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Michal Kadidlo. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- World of Warcraft 06.09.2007 06.00
- World of Warcraft: Cataclysm 04.02.2011 00.00
- Two Worlds 24.09.2007 06.00
- World in Conflict 22.11.2007 06.00
- Preview - World of Warcraft: Cataclysm 07.09.2009 07.00
Top 10
- World of Warcraft: Průvodce hrou pro začátečníky (1. část) - Jak začít
- Happy Aquarium - pěstujme si rybičky
- Ski Region Simulator 2012 – Chopte se řízení zimního areálu!
- RETRO: Posel smrti - Kultovní česká adventura
- Red Dragon 2
- Druhá světová válka - výběr nejlepších her napříč všemi žánry
- Recenze Liška podšitá: Duet – štychová spolupráce
- Recenze Stezky tukanů – kreslení do deskové hry
- Recenze Liška Podšitá – taktické hody plné intrik
- Devil May Cry 5: Special Edition – démonická rubačka v novém
Tagy
adventura nejlepší Stalker wow, world of warcraft Horor online hry Counter Strike fps novinky