Runes of Magic

Tagy:  Runes of Magic, RoM

Sponzorované odkazy:

Runes of Magic

Když se řekne počítač, jedna z věcí, která vám mimo jiné vpadne na mysl jsou hry. Když se řekne slovíčko hry a k nim se ještě přidá nevinné přízvisko online pak už se poměrně direktně naše mysl zastaví u ohromného MMORPG gigantu – hry World of Warcraft. WoW bezesporu patří mezi největší MMORPG mánii současné doby a okolo 13 000 000 lidí je ochotno za tuto gamesku platit necelých 400Kč každý měsíc. Někteří z vás si teď možná říkájí: „Ano, to jsem přesně já!“ Jiní zase: „Tak takový peníze bych za to v životě nedal!“ Je to čistě věc názoru a každý má právo na ten svůj, ovšem pro ty, kteří by si WoWko nikdy neplatili tu mám zajímavou hru s názvem Runes of Magic (RoM).

f1f1

RoM = WoW zadarmo?

Runes of Magic je hra, která jakoby z oka vypadla hře World of Wacraft (samozřejmě s jistým omezením) a řadí se mezi tzv. free-to-play online hry. Znamená to, že si hru můžete zdarma stáhnout, nainstalovat, založit si účet na oficiálních stránkách a začít tuto hru hrát bez jakýkoliv měsíčních poplatků. Ano, zní to jako paráda a předešlé řádky jsou doopravdy pravdivé, ale pro vaši úplnou informovanost je třeba podotknout, že platit nemusíte ALE můžete. A to tak, že po zaplacení dostanete lepší výbavu či možnost rychleji levelovat, což může působit na zbytek hráčů negativně. I přesto si však cestu k těmto free-to-play hrám nachází stále více hráčů.

f1f1

O hře

Příběh o světě Taboera a runách sice není kdovíjak objevný, ale je pojatý velmi atraktivně a hráče motivuje k plnění questů, které se sice nevymezují z rámce zabíjecí a donáškové služby, ovšem působí tak, že nejde jen o samoúčelné mlácení či běhání, ale že má určitý účel. Při spuštění hotové verze je k dispozici okamžitě zhruba šest stovek questů. To už je pořádná nálož, která se bude v průběhu času ještě rozšiřovat. V betaverzi je hratelná pouze člověčí rasa, ovšem nakonec jich bude ještě více, některé z nich dokonce komplet nově vymyšlené. V otázce tříd už je výběr pestřejší, i když víceméně tradiční – válečník, kněz, rytíř, lapka, průzkumník a mág tvoří skupinu, ze které si vybere každý.

f3f3

Runes of Magic používá podobné ovládací rozhraní jako World of Warcraft, a pokud si představíme, že bude ještě vylepšeno, můžeme být jednoznačně spokojeni, protože hra rozhodně nehází žádné klacky pod nohy. Boje probíhají naprosto průhledně – charakteru tedy zadáváte některé z repertoáru schopností a on je pak provádí. Je pravdou, že tu chybí zajímavější úkoly, ale to už je úděl MMORPG.

f4f4

Runes of Magic není titulem kdovíjak vhodným pro sólisty. Užijí si ho spíše fungující gildy. To platí jak pro PvE boje, tedy bitky proti nastaveným výzvám a okolí, tak PvP, to znamená bitky mezi hráči samotnými. Můžete sice bojovat osamoceni v arénách proti jiným borcům, zajímavější jsou ale epické bitvy, ve kterých gildy mohou stavět i vlastní pevnosti. Nehledě na možnost vyzvat grupy z jiných serverů.

f5f5

Závěrem

Myslím si, že RoM je kvalitním titulem, který se snaží být trošku shovívavější k peněženkám hráčů ale přesto nabídnout podobné množství zábavy a potěšení ze hry. Za to si jistě zaslouží pochvalu a já vám tuto hru můžu z vlastní zkušenosti doporučit. Závěrem přidávám video z tohoto MMORPG.

Článek Runes of Magic byl publikován 27. března 2009 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Martin Hošek. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...