Call of duty 2
Sponzorované odkazy:
Call of Duty 2 je pokračováním skvělé lineární 3D akce z druhé světové války. Jak si vede její nástupce?
Kampaň o třech chodech
Tedy popravdě řečeno jsou ve hře kampaně 3 a každá se zaobírá osudem jiné spojenecké armády. V kůži ruského, britského a amerického bojovníka za svobodu vás čeká 10 větších celků, z nichž každý obsahuje od 2 do 4 misí. Kampaně na sebe chronologicky navazují a tak začínáte na ruské půdě jako vojín Kozlov a prožijete mimo jiné i tvrdé boje v proslulém Stalingradu. Následuje kampaň za britskou stranu odehrávající se v severní Africe (Egypt a Tunis) v letech 1942 – 1944. Jako poslední nemohou chybět amíci a jejich kampaň v čele s vojínem Davisem (stejný hrdina jako u britů), kde budete plnit úkoly začínají vyloděním v Normandii a postupem až do Německa.
Falešná nelinearita
Lehkým zpestřením je možnost výběru mise vždy z několika možných podledaného historického data nebo období. Takže není nutné projet celou kampaň za jeden národ najednou, ale kombinovat. Věc sice pěkná, ale maskující pouze jinak lineární průběh misí. K dokreslení atmosféry jsou vám předkládána i černobílá videa a citáty ve své době slavných státníků nebo představitelů armád. Pro horlivce je zde možnost tyto věci přeskočit;-)
Nebude to nuda?
Samotné mise jsou opravdu zoufale lineární a na nějaké řešení vícero způsoby se zde opravdu nehraje. Prostě projít z bodu A do bodu B kde zneškodníte tank, atd… Jediné co v tomto hru zachraňuje je kvalitní design většiny map, takže je aspoň na co koukat a neomrzí. Úkoly se drží klasického charakteru – zabij, znič, obsaď, získej, braň. Trošku odlišnější a zábavnější jsou mise, v nichž je zapotřebí použít i nějaký ten vehikl, takže není nouze o dobře zpracovaná pouštní tankové bitvy nebo adrenalinový útěk v džípu. Atmosféra je díky intenzivnosti bojů, dobře zvládnuté hudbě a zvukům věrná.
Sedí nácek za bukem
Zmínit se rozhodně musíme i o umělé inteligenci, která se popravdě od prvního dílu mnoho nezměnila a tak je stále dost agresivní a rozpohybovaná pomocí skriptů (je to o chlup lepší než v jedničce). Aspoň se díky tomu dají náckové dobře posílat do věčných lovišť. A čím že vlastně je tam pošleme? Do každé mise jste vyslání s 2 zbraněmi a 8 kousky granátů (po 4 podle typu). Zbraně si bohužel nelze před začátkem vybrat a tak jediná možnost jak si opatřit něco jiného je obrat mrtvolu. Zbraně jsou poplatné době a armádě, za kterou právě bojujete, takže zde žádné technologické výstřelky nečekejme. Samotnou kapitolou jsou granáty a zvláště ty kouřové. Hra počítá s tím, že někdy je nejlepší zadýmit volné prostranství kouřem a díky tomuto krytí se přesunout na lepší pozici. Nepřátelé vás skutečně přes tuto překážku nevidí a kouř tak dost zvyšuje taktické možnosti, které tu jinak skoro absentují.
Kde je sakra ten ukazatel zdraví???!!!
Tak toto je asi možná nejinovativnější prvek celé hry Ve hře se nesetkáte s ukazatelem zdraví, tak jak je obvyklé v jiných hrách tohoto žánru, nýbrž je nahrazen postupným rudnutím monitoru podle toho, kolik jste utržili ran. Platí zde jednoduchá rovnice: více ran v krátkém sledu = smrt, ale je zde i rovnice druhá: Pár ran, ale dostanu se na nějakou dobu mimo palbu = automaticky se léčím. Tento systém hru dost zjednodušuje a je to prostě něco jiného, co každému sednout nemusí…
Krása války
Call of Duty 2 vypadá k světu a pokud ji budu srovnávat s hrami vydanými ve stejné době, tak si vede výrazně nadprůměrně. Samotné modely postav jsou detailní, částicové efekty hodně slušné a zejména kouř si za své ztvárnění zaslouží velkou pochvalu. Jen to okolí je občas poměrně chudé a dnes tolik požadovaná reálná fyzika je ve hře na štíru a nějaké fyzikální orgie se opravdu nedějí a fyzikální vrchol je spadlý sud po výbuch granátu…
Multiplayer
Ani na ten se nezapomnělo a přináší nám pětici módů – Deathmatch, Team Deathmatch, Capture the Flag, Search and Destroy a Headquarters z nichž většinou znáte z prvního dílu a není třeba se dále o nich zmiňovat. Snad jen že map je 13.
Dovolená v Reichu
Call of Duty 2 je prostě skvělá akční hra se strhující atmosférou, LINEÁRNÍ hratelností, velmi agresivní umělou inteligencí, která se ovšem spoléhá na svoji početnou přesilu než na vlastní algoritmy… Také náročnost na hardware je dnes již velmi malá a zahraje si skoro každý. Pro ostřílené lovce fašistů bud hra velmi jednoduchá a zvládnou ji projít za takových 10 – 12 hodin. Ale tato doba bude rozhodně zábavná, ale ke hře se už asi nevrátíte, pokud nepomýšlíte na multiplayerové hrátky.
Call of Duty 2 video trailer:
Call of Duty 2 demo download:
Call of duty
2 demo
Koupit Call of Duty 2 CZ za 499,–Kč
Koupit Call of Duty 2 GOTY za 559,–Kč
V listopadu vyjde pokračování této výborné hry Call of Duty 4: Modern Warfare, jenž bude podle dostupných informací ještě kvalitnější. Předobjednat si ji však můžete již nyní zde:
Koupit Call of Duty 4: Modern Warfare za 899,–Kč
Článek Call of duty 2 byl publikován 8. září 2007 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ryan. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Call of duty 4 10.09.2007 06.00
- Call of Duty - Antologie 17.05.2012 05.00
- The Sims 2 07.08.2007 15.01
- The GodFather 2 24.10.2008 06.00
- Battlefield 2 20.10.2007 06.00
Top 10
- World of Warcraft: Průvodce hrou pro začátečníky (1. část) - Jak začít
- Happy Aquarium - pěstujme si rybičky
- World of Warcraft: Průvodce hrou pro začátečníky (2. část) - Questy a herní čas
- Stalker: Call of Pripyat - Překoná své předchůdce?
- Assassin
- Dragomino – průzkum a lov draků
- Recenze Liška podšitá: Duet – štychová spolupráce
- Druhá světová válka - výběr nejlepších her napříč všemi žánry
- Hry na PS4 jako skvělý vánoční dárek
- Devil May Cry 5: Special Edition – démonická rubačka v novém
Tagy
adventura nejlepší Stalker wow, world of warcraft Horor online hry Counter Strike fps novinky